Bota

Rritet sërish bilanci në Itali/ Gjatë 24 orëve janë regjistruar 162 viktima dhe 813 të infektuar

Në 24 orët e fundit janë shënuar 162 viktima, duke e çuar në 32.169 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Ndërkohë së fundmi janë regjistruar 813 raste të rea me koronavirus, dhe numri i të prekurve në total ka shkuar në 226.699
Featured image of article: Rritet sërish bilanci në Itali/ Gjatë 24 orëve janë regjistruar 162 viktima dhe 813 të infektuar Foto ilustrurse

ITALI- Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të ifektuarve nga koronavirusi në Itali.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 162 viktima, duke e çuar në 32.169 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Ndërkohë së fundmi janë regjistruar 813 raste të rea me koronavirus, dhe numri i të prekurve në total ka shkuar në 226.699

Në Itali deri më tani janë shëruar 129.401 persona, ndërkohë që 716 pacientë ndodhen në gjendje të rëndë për jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që nga fillimi i pandemisë, në Itali janë bërë mbi 3.1 milionë testime.

Burimi;corriere.it

(A.K.dosja.al)

Shto Koment