Bota

Covid-19 në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 262 viktima dhe 992 të infektuar (SHIFRAT)

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 992 raste të reja me covid-19, 104 më shumë se dje, duke e çuar në 223.096 numrin e përgjithshëm të të prekurve me këtë virus.
Featured image of article: Covid-19 në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 262 viktima dhe 992 të infektuar (SHIFRAT) Foto Ilustruese

ITALI- Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket koronavirusit në Itali. Sipas autoriteteve vendase , në 24 orët e fundit janë shënuar 262 viktima, duke e çuar në 31.368 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura.

Ndërkohë janë rritur edhe infeksionet e reja. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 992 raste të reja me covid-19, 104 më shumë se dje, duke e çuar në 223.096 numrin e përgjithshëm të të prekurve me këtë virus.

Bota është ende në luftë me COVID-19. Deri më tani në të gjithë botën janë shënuar 298.322 viktima dhe janë prekur në total nga virusi 4,442,466 qytetarët. Lajm i mirë është se betejën me COVID-19  e kanë fituar mbi 1.6 milionë të tjerë. Vendi i parë në botë për numrin më të lartë të viktimave është SHBA. Në Amerikë  janë shënuar në total 85.197 viktima dhe janë infektuar mbi 1.4 mijë qytetarë. Virusi po bën “kërdinë” edhe në Meksikë. Edhe Pakistani është në luftë me virusin. Ndërsa, Rusia është një tjetër vend ku janë shënuar mbi 250 mijë infektuar dhe kanë vdekur 2.305 njerëz.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:corriere.it

(A.K.dosja.al)

Shto Koment