Sport

ISHTE ZHDUKUR PREJ DITËSH/ Trupi i futbollistit gjendet i pajetë në rrethana të panjohura, kishte luajtur në Spanjë me…

Trupi i futbollistit uruguajan u gjet dy ditë pas zhdukjes së tij të shtunën ndërsa ai po përpiqej të notonte në përrua në departamentin Canelones në jug të vendit në Uruguaji
Featured image of article: ISHTE ZHDUKUR PREJ DITËSH/ Trupi i futbollistit gjendet i pajetë në rrethana të panjohura, kishte luajtur në Spanjë me… Canelones, Uruguaji
Përditësuar:

URUGUAJI-Futbolli spanjoll dhe ai i Amerikës së Jugut në zi: Franco Acosta, ish-lojtar i Villarreal dhe Racing Santander, ka vdekur në moshën 25-vjeçare. Trupi i futbollistit uruguajan u gjet dy ditë pas zhdukjes së tij të shtunën ndërsa ai po përpiqej të notonte në përrua në departamentin Canelones në jug të vendit në Uruguaji.

Lindur në Montevideo më 5 Mars 1996 dhe rritur në klubin e tij të lindjes Fenix, Acosta kaloi dy sezone në Villareal B, para se të shkonte në huazim te Racing dhe më në fund të kthehej në vendin e tij, ku ai luajti për Boston River, Plaza Colonia. Dhe Atenas. Ai ishte gjithashtu pjesë e përfaqësueses Uruguai U-17 dhe U-20.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment