Aktualitet

Ishte shpallur në kërkim, pranga 24-vjeçares në Tiranë, ja për çfarë akuzohej

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 24-vjeçare, e cila ishte shpallur në kërkim për disa vepra penale, midis të cilave krijimi i skemave mashtruese, falsifikim vulash dhe formularësh, fshehje të ardhurash dhe mospagim takshash.
Featured image of article: Ishte shpallur në kërkim, pranga 24-vjeçares në Tiranë, ja për çfarë akuzohej Policia e Tiranës

TIRANË -Policia e Tiranës ka arrestuar një 24-vjeçare me iniciale D.S., e cila ishte shpallur në kërkim. E reja kërkohej për disa vepra penale si  “Krijimi i skemave mashtruese”, “Falsifikim vulash dhe formularësh”, “Fshehje të ardhurash” dhe “Mospagim taksash”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Tiranës për veprime të mëtejshme.

NJOFTIMI 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, nga strukturat e DVP Tiranë është kapur dhe ndaluar shtetasja: D. S., 24 vjeçe, pasi Gjykata e Shkallës Parë Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Krijimi i skemave mashtruese lidhur me tatimin mbi vlerën e shtuar”, “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”.m Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment