Aktualitet

Ishte në kërkim për plagosje, arrestohet një person në Gjirokastër (EMRI)

Beqiri ishte në kërkim, pasi Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër kishte caktuar për të masën e sigurisë “arrest në burg”.
Featured image of article: Ishte në kërkim për plagosje, arrestohet një person në Gjirokastër (EMRI) Policia Gjirokastër

GJIROKASTËR- Mero Beqiri është ndaluar sot nga Policia pasi ishte shpallur në kërkim pak ditë më parë. Policia e Gjirokastrës gjatë një aksioni të zhvilluar mëngjesin e sotëm ka bërë të munduar ndalimin e tij.

Beqiri ishte në kërkim, pasi Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër kishte caktuar për të masën e sigurisë “arrest në burg”.

Ai akuzohet se në fshafin Mashkullor në Gjirokastër ka plagosur rëndë me dashje një shtetas tjetër.

Tashmë pas këtij arrestimi, pritet që ndaj Beqirit të nis dhe gjykimi, për akuzat e ngritua ndaj tij.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment