Aktualitet

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet italiani në Rinas! Policia e Tiranën ndalon 7 persona të tjerë për vepra të ndryshme penale

Policia e Tiranës ka arrestuar dhe 7 persona të tjerë për vepra penale si: Vjedhje, shitje lëndësh narkotike dhe dhunë ndaj bashkëjetueses. 
Featured image of article: Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet italiani në Rinas! Policia e Tiranën ndalon 7 persona të tjerë për vepra të ndryshme penale Foto ilustruese

TIRANË– Një shtetas italian është arrestuar mëngjesin e sotëm në Rinas. Arrestimi ndaj 49-vjeçarit u bë pasi ky i fundit ishte i shpallur në kërkim për mashtrim dhe duhej të ishte në arrest shtëpie. Ndërkohë policia e Tiranës ka arrestuar dhe 7 persona të tjerë për vepra penale si: Vjedhje, shitje lëndësh narkotike dhe dhunë ndaj bashkëjetueses.

NJOFTIMI:

TiranëBien në prangat e Policisë 8 shtetas, për vepra të ndryshme penale.Nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar u bë egzekutimi i vendimit të Gjykatës, për shtetasin italian në kërkim G. L., 49 vjeç,  i kapur nga sherbimet e P. K. K. Rinas, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Mashtrimi”.Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve A. P., 26 vjeç dhe I. R., 22 vjeç, pasi në rrugën “Sami Frashëri”, nga kontrolli i ushtruar të zonës përreth ku u konstatuan këta dy shtetas shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponjat”, gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë të dyshuar kanabisi, e cila ishte e ndarë me doza, gati për shitje.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 u bë arrestimin në flagrancë i shtetasit K. M., 23 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj ish-bashkëjetuses.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve :

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

I. P., 29 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”, pasi ka tentuar të vjedhë transformatorin e energjisë elektrike. Nga veprimet hetimore ka rezultuar se ky shtetas në bashkëpunim me 2 shtetas të tjerë (për arsyje hetimi nuk behën të ditura gjeneralitet e tyre) janë autor të 5 vjedhjesh banesash dhe dyqanesh në Qytetin e Kavajës ;

V. T., 46 vjeç, pasi në Rrogozhinë, ka ushtruar dhunë psikologjike si dhe ka përndjekur ish-dashurën e tij, e cila ka qenë e pajisur me urdhër-mbrojtje ;

Q. B., 67 vjeç dhe D. B., 28 vjeç (babë dhe bir), pasi në fshatin Harizaj, Kavajë, kanë goditur me sende të forta I. B., 41 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment