Aktualitet

“Ishte i paprekshëm”/ Reputacioni i Eldi Dizdarit në Shqipëri, Artan Hoxha bën parashikimin: Po të ishte në Shqipëri, s’do arrestohej

Në fjalën e tij, Hoxha u shpreh se Dizdari ishte i paprekshëm në Shqipëri dhe nëse urdhër-arresti do të lëshohej kur ai të ndodhej në vendlindje, nuk do të ishte kapur. 
Featured image of article: “Ishte i paprekshëm”/ Reputacioni i Eldi Dizdarit në Shqipëri, Artan Hoxha bën parashikimin: Po të ishte në Shqipëri, s’do arrestohej Artan Hoxha

TIRANË– Gazetari Artan Hoxha është ftuar në emisionin “Opinion” për të folur lidhur me shkatërrimin e kartelit të drogës, kreu i të cilës ishte Eldi Dizdari.

Në fjalën e tij, Hoxha u shpreh se Dizdari ishte i paprekshëm në Shqipëri dhe nëse urdhër-arresti do të lëshohej kur ai të ndodhej në vendlindje, nuk do të ishte kapur. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ishte i paprekshëm për vite me radhë. Nëse ai do ishte në Shqipëri, nuk do të ishte i arrestuar. Autoritetet tona nuk do ta arrestonin. Mendoi se mund të ishte më i sigurtë në Dubai, por…,”-tha gazetari. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment