Aktualitet

Mbante dokumente false, arrestohet tepelenasi i dënuar për drogë nga Krimet e Rënda

Një 30-vjeçar nga Tepelena, i dënuar me 7 vite burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda për drogë, është arrestuar nga policia. Ai mbante me vete dokumente të falsifikuara.
Featured image of article: Mbante dokumente false, arrestohet tepelenasi i dënuar për drogë nga Krimet e Rënda Julian Çela
Përditësuar:

TIRANË- Njësia speciale FAST ALBANIA, ka vënë në pranga 30-vjeçarin nga Tepelena, Julian Çela. Ky i fundit ishte dënuar me 7 vite e 4 muaj burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda.

Çela ishte dënuar për trafik lëndësh narkotike të kryer në bashkëpunim  Ai mbante një dokument të falsifikuar me vete, me foton e tij dhe të dhënat e vëllait, që t’i fshihej drejtësisë.

Njoftimi i policisë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia e Shtetit. Finalizohet operacioni i koduar “Teleferiku”. Operacioni nga Njësia Speciale FAST ALBANIA. Kapet dhe vihet në pranga një i kërkuar, i dënuar për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve. Mesditës e sotme, Njësia Speciale FAST ALBANIA, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative për lëvizjen e një personi të shpallur në kërkim, i cili qarkullonte me dokument të falsifikuar për t’iu shmangur identifikimit nga punonjësit e Policisë, ka organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Teleferiku”. Si rezultat i mirorganizmit, në vendin e quajtur “Rruga e Teleferikut” është bërë lokalizimi, kapja dhe arrestimi i shtetasit të shpallur në kërkim Julian Çela, 30 vjeç, banues në Tepelenë. Ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim, pasi në vitin 2015, Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë e ka dënuar me 7 vjet e 4 muaj burg, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë”. Në momentin e kapjes, këtij shtetasi iu gjet një dokument i falsifikuar, me fotografinë e tij dhe të dhënat e vëllait të tij, me qëllim që t’i shmangej identifikimit nga ana e punonjësve të Policisë. Njësia Speciale FAST ALBANIA ka grumbulluar shumë informacione për persona të shpallur në kërkim, të siguruara qoftë në rrugë operative, por edhe nga qytetarët, pas publikimit në media të personave të kërkuar. Në bashkëpunim me Njësinë Speciale ENFAST dhe me agjencitë ligjzbatuese brenda dhe jashtë vendit, Njësia Speciale FAST ALBANIA po vijon punën për lokalizimin dhe kapjen e tyre.

(g.sh./dosja.al)

 

Etiketa:

Shto Koment