Showbiz

“Ishalla e varin kuksianët”, komenti i Kujtim Gjuzit “tërbon” biznesmenin gay, Ilirijani: Ku është Policia, ku është shteti?

Nëse ditë më parë Ilirjani i shprehte dashurinë, sot biznesmeni i ka bërë thirrje policisë dhe prokurorisë që të marrin masa kundër Gjuzit. Pse?
Featured image of article: “Ishalla e varin kuksianët”, komenti i Kujtim Gjuzit “tërbon” biznesmenin gay, Ilirijani: Ku është Policia, ku është shteti? Kujtim Gjuzi, Elton Ilirjani

TIRANË- Biznesmeni gay, Elton Ilirjani duket nuk do i ndahet deputetit të Kuvendit të Shqipërisë Kujtim Gjuzi. Nëse ditë më parë Ilirjani i shprehte dashurinë, sot biznesmeni i ka bërë thirrje policisë dhe prokurorisë që të marrin masa kundër Gjuzit. Pse?

Shkak është bërë një koment i Gjuzit në një nga postimet e biznesmenit, i cili shkruan; “Ishalla e varin kuksianët”. Ky koment i Gjuzit është cilësuar nga Ilirjani si një thirrje për vrasje dhe urrejtje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky është deputet në Parlamentin e Republikës së Shqipërisë! Thirrje për vrasje dhe thirrje urrejtje! Ku është policia, prokuroria, shteti, shefi opozitës, organizatat LGBT, aktivistë? Turp dhe mjerë!“, shkruan Ilirjani në Instagram.

Është e njohur përplasja mes konservatorit Gjuzi dhe biznesmenit Ilirjani. Disa ditë më parë, në një televizion ata degraduan në gjuhën e përdorur ndaj njëri-tjetrit, dhe që prej atij momenti biznesmeni vijon t’a ngacmojë Gjuzin në rrjetet sociale.

(E.S. Dosja.al)

Shto Koment