Politike

Ish-presidenti akuzohet për krime lufte/ Rama poston foton e Hashim Thaçit krah Ibrahim Rugovës: Liria ka emër!

Fotoja e publikuar nga Rama është realizuar para vitit 2006, kur Ibrahim Rugova ishte ende gjallë, ndërsa Thaçi në fillimet e karrierës së tij politike. Statusi shoqërohet dhe nga mbishkrimi i Ramës ‘’Liria Ka Emër’’.
Featured image of article: Ish-presidenti akuzohet për krime lufte/ Rama poston foton e Hashim Thaçit krah Ibrahim Rugovës: Liria ka emër! Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi

TIRANË– Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama duket se nuk e ka harruar faktin që ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ndodhet në ambientet e paraburgimit në Hagë. Rama ka postuar një foto të tij me presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Fotoja e publikuar nga Rama është realizuar para vitit 2006, kur Ibrahim Rugova ishte ende gjallë, ndërsa Thaçi në fillimet e karrierës së tij politike. Statusi shoqërohet dhe nga mbishkrimi i Ramës ‘’Liria Ka Emër’’.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nisma ‘Liria ka emër’ ka nisur që prej ditës kur 4 ish-drejtuesit e UÇK-së, Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi janë marrë si të pandehur për krime luftë gjatë viteve 1998-1999 në veri të Shqipërisë. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment