Sport

Ish-mesfushori i Barcelonës në telashe, dënohet me 2 vjet e tetë muaj burg

Problemet nuk kanë të përfunduar për Arda Turan që duket se pas kthimit në Turqi.
Featured image of article: Ish-mesfushori i Barcelonës në telashe, dënohet me 2 vjet e tetë muaj burg Arda Turan

TURQI- Arda Turan nuk po bie në qetësi, pasi shumë probleme e kanë shqetësuar kohët e fundit, futbollistin e njohur.

Futbollisti i njohur i Atletiko Madrid dhe Barcelonës që kohët e fundit është pjesë e Basaksehir ka marrë një dënim prej 2 vjet e 8 muaj dhe 15 ditë burg pasi akuzohej për  armëmbajtje pa leje.

Por jo vetëm pasi me armën të cilë mbante ai qëlloi me vetëdijhe të plotë për të nxitur frikë në vende publike, por kujtojm  që më paër është denoncuar edhe për ngacmime seksuale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa lidhur me çështjen e ish-kapitenit të  përfaqësueses  turke, kohët e fundit është denoncuar edhe për kërcënime dhe agresion verbal kundër një gazetari, ku për momnetin skuadra në të cilën ndodhej e ka larguar për plotë 16 ndeshje  në Kampionatin turk.

Burimi: dailysabah

A.C/Dosja.al

Shto Koment