Sport

Ish-lojtari i Juvenstusit i futet gazetarisë, Claudio Marchisio shkruan për Corriere

Shkrimi i parë i ish-mesfushorit të Juventusit prek një temë realiste, atë të rrëmbimit të Silvia Romano, që ndodhi një vit më parë, më 20 nëntor 2018.
Featured image of article: Ish-lojtari i Juvenstusit i futet gazetarisë, Claudio Marchisio shkruan për Corriere Claudio Marchisio

ITALI– Siç u njoftua në Twitter nga gazetari dhe drejtori Marco Castelnuovo, nga sot lojtari i Juventusit, Claudio Marchisio zyrtarisht fillon të shkruajë për Corriere di Torino.

Shkrimi i parë i ish-mesfushorit të Juventusit prek një temë realiste, atë të rrëmbimit të Silvia Romano, që ndodhi një vit më parë, më 20 nëntor 2018.

Media italiane raporton se në artikull, Claudio Marchisio adreson një thirrje të vërtetë për prindërit e njëzet e katër vjeçares, duke i ftuar ata të mos heqin dorë kurrë dhe të luftojnë me të gjitha forcat për ta sjellë vajzën përsëri në shtëpi.

Një copë plot pasion dhe shpresë, e shkruar pas lajmeve të fundit për Silvia Romano, e cila do të donte që vajza të ishte akoma gjallë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ish-futbollisti shkruan në artikull:

“Përveç falenderimit të saj, do të na duhet të kërkojmë falje. Ne do të kërkojmë falje në emër të atyre njerëzve të varfër, të cilët nuk kanë qenë në gjendje të bëjnë më mirë sesa të sulmojnë veten kundër “atyre që e kërkojnë atë” (me kaq shumë “ndjehesh mirë” dhe “kështu mëso”).

(a.m.dosja.al)

Shto Koment