Politike

Ish-kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu caktohet drejtues politik i PD-së në Dibër!

Basha i ka besuar qarkun e Dibrës ish kryebashkiakut të Kamzës, Xhelal Mziut.
Featured image of article: Ish-kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu caktohet drejtues politik i PD-së në Dibër! Xhelal Mziu

DIBËR – Ish-kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu caktohet drejtues politik i PD-së në Dibër!

Pak  më herët u zyrtarizua dhe Edmond Spaho në krye të qarkut të Korçës, si dhe Mark Marku në krye të qarkut të Lezhës.

Prej disa ditësh, PD ka nisur procesin e caktimit të drejtuesve politikë të fushatës elektorale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndër ta,  Gazment Bardhi eshtë caktuar në qarkun e Elbasanit dhe Edi Paloka në Durrës.

Ndërsa në Vlorë, PD ka caktuar si drejtues të qarkut ish-kreun e KLSH-së, Bujar Leskaj, ndërsa Fierin, Basha ia ka besuar ish-ministrit të Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj, por ka ende qarqe që nuk janë emëruar drejtuesit politik të kësaj partie.

(kle.mu./dosja.al)

Etiketa:

Një Koment në “Ish-kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu caktohet drejtues politik i PD-së në Dibër!

  1. Mirse se vjen ne vendlinde do te kesh mbeshtetjen qe do te deshiroje

Shto Koment