Politike

As me PD-në as me LSI-në, ish-kreu i bashkisë së Kukësit braktis Opozitën për tu bërë drejtor, Hasan Halili vendoset në krye të Drejtorisë së Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetsor

Mësohet se Halili, është vendosur në krye të Drejtorisë së Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetsor të Kukësit. Ai tashmë është bërë pjesë e Partisë Socialiste.
Featured image of article: As me PD-në as me LSI-në, ish-kreu i bashkisë së Kukësit braktis Opozitën për tu bërë drejtor, Hasan Halili vendoset në krye të Drejtorisë së Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetsor Hasan Halili

KUKËS– Hasan Halili, ish-kreu i Bashkisë së Kukësit ka marrë një detyrë të re.

Mësohet se Halili, ka braktisur totalisht Opozirën për tu emëruar drejtor pranë Drejtorisë së Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetsor të Kukësit. Ai tashmë është bërë pjesë e Partisë Socialiste, duke lënë pas PD-në dhe LSI-në.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Halili ka qenë kandidat me LSI-në në vitin 2015, pasi u largua nga Partia Demokratike. Tashmë, ai është larguar edhe nga LSI-ja, duke u bërë pjesë e PS-së për të marrë dhe detyrën e re.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment