Politike

Ish-deputeti Kadilli: Meta është vonuar në shpërndarjen e parlamentit

Ish deputeti i Partisë Demokratike Fatbardh Kadilli tha se nuk duhet të merremi me retorikën e presidentit dhe se presidenti Meta ka vonuar në shpërndarjen e Parlamentit.
Featured image of article: Ish-deputeti Kadilli: Meta është vonuar në shpërndarjen e parlamentit Fatbardh Kadilli

TIRANË– Në Open në Top Channel ka debate të forta mes panelistëve teksa po flitet për përplasjen mes Ramës dhe Metës. Ish deputeti i Partisë Demokratike Fatbardh Kadilli tha se nuk duhet të merremi me retorikën e presidentit dhe se presidenti Meta ka vonuar në shpërndarjen e Parlamentit.

Unë nuk do të merrem me analizën retorike të presidentit. Presidenti flet me dekrete. Për mua presidenti është vonuar në shpërndarjen e parlamentit që kur parlamenti ka mbetur me 121 deputetë. Presidenti mund të flasë edhe me referendum,”- tha Kadilli.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Hapur.al 

Shto Koment