Politike

Ish-deputeti i PD kandidon për ‘Bindjen’, Basha: Thirrje çdo demokrati të mos e mbështesë

Kryedemokrati Lulzim Basha i ka kërkuar demokratëve në Klos që të mos e mbështesin ish-deputetin e PD, Bedri Hoxhën gjatë zgjedhjeve lokale.

TIRANË- Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur për herë të parë për ish-deputetin e PD-së, Bedri Hoxhën, i cili kandidon për Bashkinë e Klosit nën siglën e BD-së.

Pyetje: Cili është komenti juaj për Bedri Hoxhën që kandidon si i pavarur?

Lulzim Basha: Pse duhet të bëj koment unë për atë?! Nuk kam asnjë koment për të, shkoni e pyeteni atë. Çeshtja nuk është këtu, çështja është te kriminelët, vrasësit, përdhunuesit dhe trafikantët që ka kandiduar Edi Rama dhe Bashkimet e tij Profesionale. Kjo është çështja, thuaj atij që ta jep pyetjen në kufje. Nuk i shmangen pyetjes, shumë mirë ka bërë. Bravo i qoftë. Nuk thashë asnjë fjalë për të. Bedri Hoxha është ish-deputetet i PD dhe në mënyrë absolute i bëj thirrje çdo demokrati të Matit të braktisë çdo përpjekje të tyre, sepse, çdo motiv që mund të ketë ai, që nuk është konsultuar me Partinë Demokratike, kthehet në një fasadë të Juntës së krimit. Kaq e thjeshtë është. Nuk ka e nuk do të ketë asnjë mbështetje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryedemokrati Lulzim Basha ka caktuar datën 25 maj për protestën e radhës pas një takimi me aleatët dhe me Kryesinë. Basha tha para gazetarëve se deputetja Gjylameti ishte e përfshirë në dosjen 184, ndërsa ministrja Spiropali në dosjen “Xibraka.” Gjitashtu Basha i kërkoi demokratëve që të mos e mbështesin ish-deputetin Bedri Hoxha për Klosin.

(k.m & a.s/dosja.al)

Shto Koment