DiasporaRajoni

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA: Kompromisi është ngjyrosur si fjalë e ndyrë, Kosovën duhet me e dashtë ma shumë

Ndërkohë ajo shkruan se demokracia kërkon kompromis dhe kjo fjalë në Kosovë konsiderohet si fjalë e ndyrë e bashkëpunimi si nënshtrim.
Featured image of article: Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA: Kompromisi është ngjyrosur si fjalë e ndyrë, Kosovën duhet me e dashtë ma shumë Vlora Çitaku

KOSOVË– Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka shkruar një mesazh i cili i drejtohet politikanëve në Kosovë. Ajo thotë se politikanët duhet t’i japin fund bërjes politikë me urrejtje.

Ndërkohë ajo shkruan se demokracia kërkon kompromis dhe kjo fjalë në Kosovë konsiderohet si fjalë e ndyrë e bashkëpunimi si nënshtrim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Me vite është ngjyrosur kompromisi si fjalë e ndyrë. Bashkëpunimi si nënshtrim. Korrektësia si vardisje. Cikli i bërjes politikë me urrejtjen si kategori kryesore duhet të marrë fund. Sepse, me e citu Presidentin Obama, demokracia kërkon kompromis, edhe nëse ke të drejtë 100%. Kosovën duhet me e dashtë ma shumë.”, ka shkuar Çitaku.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment