Politike

Ironia i Ndriçim Mehmetit: Pllaka të reja për trotuarin e lagjes, nuk do zgjesin vetëm 6 muaj

Ndriçim Mehmeti, ka denoncuar punimet pa kriter nga Bashkia e Tiranës, e cila sipas tij po ndryshon për herë të tretë pllakat e një trotuari. Sipas tij, pllakat e reja thuhet se do të qëndrojnë 1 vit e gjysëm.
Featured image of article: Ironia i Ndriçim Mehmetit: Pllaka të reja për trotuarin e lagjes, nuk do zgjesin vetëm 6 muaj Specialisti i arsimit Ndriçim Mehmeti

TIRANË- Pedagogu dhe specialisti i arsimit Ndriçim Mehmeti, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka treguar se autoritetet po shtrojnë me pllaka të reja trotuarin e lagjes së tij.

Por po të mbeteshim me kaq, nuk do të përbënte lajm. Mehmeti ka denoncuar se kjo po ndodh për herë të tretë, ndërsa sipas tij këto pllaka nuk kanë çuar më shumë sesa 6 muaj.

Ndërsa ironizon me këtë fakt, Mehmeti shprehet se këtë herë pllakat nuk do të mbajnë 6 muaj por një vit e gjysëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Postimi i plotë:

Pllaka te reja edhe per tortuarin e lagjes sime. Per here te trete qe i nderrojne. Thone qe keto te fundit nuk do mbajne 6 muaj por nje vit e gjysem. Kesaj i thone pune me leverdi.

(B.B/ Dosja.al)

Shto Koment