Politike

Ironia e Metës: Jam gati të zhvillojmë takimin e 10 majit

VIDEO
Meta tha se nuk ka marrë pjesë për në komision për shkak të axhendës së ngjeshur. 
Featured image of article: Ironia e Metës: Jam gati të zhvillojmë takimin e 10 majit Ilir Meta

TIRANE- Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ironizuar sot anëtarët e Komisionit Hetimor të ngritur për shkarkimin e tij dhe tha se është gati që ti takojë. Edhe pse mungoi me javë të tëra në këtë komision, Meta tha se nuk ka marrë pjesë për në komision për shkak të axhendës së ngjeshur. 


Ilir Meta: Theksoj gatishmërinë time për të takuar iniciatorët e kësaj shfaqje brenda afatit ligjor që ishte data 10 maj dhe për të cilën i lajmërova dhe ata e refuzuan sepse kërkonin që Presidenti të spostonte axhendën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor: VIDEO/ U shkarkua me 104 vota, flet Meta: Shfaqje e parlamentit monist, deputetët morën para për të votuar! Në fushatë më përfshiu Rama kur prezantoi kandidatët

(f.m;f.g/Dosja.al)

Shto Koment