KRYESORET
Politike

Investigimi/ Hapet kasaforta e PD dhe intervistohen delegatët e firmave

18 Nëntor 2021, 21:35 Nga DOSJA
Investigimi/ Hapet kasaforta e PD dhe intervistohen delegatët e firmave

TIRANË- Gazetari Aulon Kalaja gjatë një investigimi në emisionin e tij “Të vaksinuarit” ka publikuar disa dëshmi të demokratëve që kanë thirrur Kuvendin Kombëtar më 11 dhjetor.

Sekretarët, delegatët dhe kryetarët e degëve të ndryshme të PD-së në Fushë-Krujë kanë dhënë dëshmitë e tyre se kanë firmosur me dëshirë të plotë të mbledhur Kuvendin Komëbtar të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Gazetari Kalaja e nisi investigimin e tij me nje interviste me kreun e Keshillit Kombetar te PD-se, Edi Paloka, i cili deklaroi me tone te ashpra se nese eshte e vertete qe kriminelet e lidhur me PS qenkan pozicionuar krah Berishes per te mbledhur firmat, sic pretendon Basha, ateher PD paska marre fund si parti.

Edi Paloka: Unë jam i pozicianuar në një krah. Unë jam pozicionuar në krah të Berishës. Dikush ka qenë me e parregullt. Janë shtuar firmat, sepse kanë ardhur rreth 100 të tjera. Nëse atyre që janë të zgjedhur ja merrkan firmat kriminelët e lidhur me PS, atëherë ne paskemi marrë fund si parti. I thashë kryetarit çoji në Prokurori. I marrim me radhë dhe i pyesim të gjithë delegatët. Nuk u pranua ky propozim. U skandalizova kur dëgjova dy nënkryetar që thanë po ka ardhur momenti të shkatërrohet partia, le të shkatërrohet. Nuk ka më shpresë që PD të mos ketë çarje. Fushë-krujën e njeh shumë mirë, mund të marrësh kë degë të duash.

“Fax News” ka investiguar demokratët që kanë firmosur formularin për të thirrut Kuvendin Kombëtar, ja disa nga dëshmitë e tyre:

“Në bazë të numrit të votuesve cdo qendër votimi është një seksion, në degën tonë janë 81 delegatë”

“Jam Xhensika Kola delegate e forumit të gruas kam firmosur për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar me vullnet të lirë”

“Jam Saba Stafuka ish kryetar i degës , aktualisht kryetar i grup seksioni në Fushë Krujë kam firmos me vullnet të lirë dhe do të jem gjithmonë i gatshëm për mbledhjen e foltores”

“Avdi Bami, kryetar seksioni Tapizë kam firmosur për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar me vullnet të lirë”

“Jam Simon Gushi jam kryetar i seksioni të fshatit Bilaj, kam firmos me vullnet të lirë për të mbedhur kuvendin në Tiranë”

“Quhem Lutfi Zalla, kam firmos formularin me vullnetin tim të lirë”

“Quhem Shpresa Leti, delegate e lidhjes demokratike të gruas në PD, kam firmosur formularin për Kuvendin e PD dhe jam shumë dakord që ky kuvend të zhvillohet më 11”

Firmos live formularin – “Jam Eraldo Stafuka, jam sekretar i forumit rinor të degës fushë-krujë, duke parë zhvillimet e fundit në PD. Unë kam shprehur mbështetjen time për foltoren dhe në gjithë këtë proces hapje në PD. Duke qënë se për një kohë të caktuar isha jashtë vendit dhe nuk kam firmosur formularin për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD, sot dua ta bëj para jush. E vetmja rrugëzgjidhje dhe rrugëdalje ku ka rënë Partia Demokratike”

“Jam Bledian Sula, anëtar i kryesisë PD fushë krujë kam firmosur me vullnetin tim të lirë për kuvendin e 11 dhjetorit. I bëj thirrje Bashës meqë e ka filluar karrierën e tij si kamarier pas datës 11 dhjetor të vijë të punojë në lokalin tim si kamerier”

Marrë nga Fax Web

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sondazh

Poll

Aksident në Maminas, përfshihen gjashtë makina

Aksident në Maminas, përfshihen gjashtë makina

'Ka rrjedhje të sekretit hetimor?' Kraja-Majkos: Për non-gratat s'përgjigjem

Komisioni/ Kraja: Me paratë e konfiskuara kemi ngritur laboratorë eksperimentale

'A ndërhyn Rama dhe ministrat në punën tuaj?/ Kraja - Alibeajt: S'komentoj, zbatoj ligjin

Dosja e Aleks Nikës/ Ndreca: A mund të transferohet në SPAK? Kraja: Duhet vlerësuar

Dvorani dhe Ina Rama për President? Berisha: Janë subjekte të ndjekjes penale

Ç'do bëhet me Teatrin Kombëtar? Zotohet Berisha: Do ndërtohet siç ka qënë

8 emrat e PD për President, Berisha: Parodi e neverishme, keqpërdorim i Ramës

FMN propozoi shkrirjen e Bordit, Berisha: Të ndërhyhet me urgjencë për çështjen e borxhit

A e përdori PD për të justifikuar non-gratën? Berisha: Partia më ka penguar

'Non-grata' në gjykatën franceze, Berisha: Ka 2 faktorë kundër meje

Nëse vjen Berisha, PD duhet të pezullohet nga PPE, ish-kryeministri: Gaboi!

Berisha thirrje BE: Na hapni negociatat! Nuk e meritojmë, por po s'ndodhi sjell trazira në rajon

'Shqipëria anëtar i asociuar i BE'/ Rama: Mbështes vizionin e Macron

Gjermania kundër Ballkanit të Hapur? Rama: Ushqim për konsum lokal

'Ballkani i Hapur'/ Charles Michel: E mbështes, uroj që të gjithë t'i bashkohen nismës

'Ndryshojmë kursin'/ Rama: Nëse Bullgaria s'hap rrugë, do i shpëtojmë kthetrave të tyre

Integrimi/ Pse duhet mbajtur peng Shqipëria? Michel: Duhen zgjidhur konfliktet, ju mbështes

Integrimi në BE, Charles Michel: Angazhimi ynë nuk ka ndryshuar

Integrimi në BE/ Rama: Kemi hedhur hapa njëjtë si vendet që i kanë çelur negociatat

Aksioni i SPAK, Berisha: U dekonspirua, Edi Rama u shqetësua, dha mesazh tek bandat

Raporti i FMN, Ibrahimaj: Do jemi më të kujdesshëm, do analizojmë çmimet

Autori i vë zjarrin furgonit të policit në Shkodër, i maskuar si grua

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Emri i presidentit të ri, Alibeaj flet për firmat: I kam! Në mbledhje sot ishin 26 deputetë

Negociatat për president tek PD, Alibeaj: Nesër pasdite do kemi mbledhje tjetër

17 shoferë “dru” në timon, 27-vjeçari rreh efektivin e Policisë teksa e shoqëronte

A janë arrestimet e Nuredin Dumanit? Kreu i SPAK se "lëshon" PENTITON: Nuk flas dot...

Pse s'janë arrestuar Ervis Martinaj dhe Suel Çela? Kraja dhe Nano: Po i kërkojmë akoma...

Ka dyshime për dekonspirtim?Kreu i SPAK: Jo!Do i shkojmë deri në fund, s'ka rëndësi sa të fortë janë

Cili ka qenë roli i shefit të Krimeve, Palushit? Arben Kraja: Ka shpërduar detyrën!

ZBULOHET emri i aksionit të SPAK, kuptimi! Kush e kishte "plumbin e artë"...

MEGAAKSIONI, Arben Kraja jep DETAJE: Shkatërruam 8 banda, të dhunshëm, paguanin shumë për vrasje

Zgjedhja e Presidentit, Bylykbashi: Alibeaj ka marrë përsipër t’i sigurojë Ramës votat

Shpërthim me tritol në lokalin Radhimë! Ambienti i marrë me qira nga kunati i Çelës

Momenti kur djali i Arben Mërkurit largohet nga vendngjarje, ia vranë të atin para syve

Vrasja në Sukth, dalin pamjet nga vendngjarja

'A ka më deputetë që hetohen?'/ Arben Kraja 'kyç gojën': Nuk jap përgjigje, e thotë ligji

Kreu i SPAK: 80% të rasteve që kemi në dorë, as që e dinë se janë nën hetim

Dosja 184 s'i "shqitet" Ulsi Manjës, Tabaku ia kujton para Arben Krajës, ministri: Kam një merak

PS sulmon SPAK, Balla: Pse s'hetohet Berisha? Tabaku e mbron: Shikoni "non grata-t" tuaja

'41 prokurorë janë shkarkuar'/ Kreu i KLP: Disa janë kërcënuar me jetë, u morën në mbrojtje

Qeveria miraton fond shtesë 160 mln lekësh për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Manastirliu: Kemi miratuar financim shtesë për sistemin shëndetësor

Conferencë League! 25 Maji ditë pushimi, s'lejohen makinat, 'mbyllet' Tirana

Procesi i Rindërtimit, Ahmetaj: Do ndërtojmë 167 shkolla, 137 kompani marrin pjesë, program unik

Me kë e ka? Rama: Flet shumëkush për bujqësinë, ose s'kanë lidhje ose s'kuptojnë

Presidenti i ri/ Arrihet akordi! Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Presidenti i ri/ Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Basha lë me 'hije' kolegët, Agron Duka frikë të bëjë llogari: Se mos bëj ndonjë gabim?