Sport

Interi rimburson tifozët, ndeshja e Europa League do të luhet pa tifozë

Drejtuesit e klubit italian kanë lajmëruar nëpërmjet sajtit zyrtar dhe rrjeteve sociale, se të gjitha biletat e shitura për përballjen ndaj bullgarëve do të rimbursohen
Featured image of article: Interi rimburson tifozët, ndeshja e Europa League do të luhet pa tifozë Foto ilustruese

Interi sot ka njoftuar se do të rimbursojë tifozët zikaltër, të cilët kishin blerë bileta për të parë ndeshjen me Ludogorets në Europa League. Kjo sfidë tani do të luhet me dyer të mbyllura.

Drejtuesit e klubit italian kanë lajmëruar nëpërmjet sajtit zyrtar dhe rrjeteve sociale, se të gjitha biletat e shitura për përballjen ndaj bullgarëve do të rimbursohen. Ky është minimumi që mund të bëhet për ta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tifozët duhet të kenë faturën ende dhe do t’u kthehen paratë pa asnjë problem. Edhe ndeshja e shtyrë me Sampdorian do të luhet pa tifozë, për shkak të Coronavirus që ka alarmuar italianët e veriut.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment