Sport

Inter kërkon largimin e Icardit, Juve mund ta bëjë të tijin me çmim okazion

Sipas italianes "TuttoSport", Icardi nuk është më në planet e Interit, ndaj dhe këta të fundit kërkojnë ta shesin sa më shpejtë në mënyrë që të marrin ndonjë para nga kartoni i tij.
Featured image of article: Inter kërkon largimin e Icardit, Juve mund ta bëjë të tijin me çmim okazion

Kanë qenë të shumta shkrimet e mediave mbi largimin e Icardit nga Interi, por deri më tani asgjë s’ka rezultuar të jetë e vërtetë. Aq sa Icardi vetëm para pak kohësh deklaroi pulbikisht se kishte vendosur për të ardhmen e tij, dhe ajo ishte në Milano.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Që sot e tutje nuk dëshiroj keqkuptime. I kuptoj qëllimet e shtypit për të publikuar lajme te tilla. E përsëris, i kam komunikuar Interit se dëshira ime është për të qëndruar sepse Interi është familja ime. Koha do të tregojë se kush e ka thënë të vërtetën, “Forza Inter gjithmonë””, shkruante Mauro Icardi në Instagram.

Por as kjo deklaratë e tij dhe as pushimet verore mesa duket nuk ka mjaftuar që palët të qetësohen, përkundrazi, drejtuesit e klubit ziklatër e kanë me nxitim të shesin ish kapitenin e tyre.

Sipas “TuttoSport”, ziklatrit ia kanë bërë të qartë si Icardit ashtu dhe menaxheres së tij, Wanda Nara, se duhet të gjejnë një skuadër të re brenda muajit korrik.

E nga kjo situatë e krijuar në klubin zikaltër, nuk mund të rrijë duarkryq rivali i tyre i “Serie A”, Juventusi. “Zonja e Vjetër”, duke parë edhe dëshirën e lojtarit për të qëndruar në ligën italiane, është e gatshme të bëjë një ofertë për argjentinasin.

Icardi, i cili ka shënuar 124 gola në 219 ndeshje mund të bëjë një dyshe potenciale në sulm me Cristiano Ronaldon dhe për këtë drejtuesit e Juves duhet të vihen në lëvizje.

(a.s/ Dosja.al)

Shto Koment