Politike

Integrimi në BE/ Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi takon kryenegociatorin Zef Mazi: Folëm edhe për rëndësinë e reformave (FOTOT)

Varhelyi thotë se me Mazin ka diskutuar në lidhje me hapat e mëtejshëm për bisedimet, por kanë diskutuar edhe për rëndësinë e reformave.
Featured image of article: Integrimi në BE/ Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi takon kryenegociatorin Zef Mazi: Folëm edhe për rëndësinë e reformave (FOTOT) Zef Mazi dhe OliverVarhelyi

BRUKSEL- Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka takuar sot kryenegociatorin e caktuar nga qeveria shqiptare për procesin e negociatave dhe integrimin në BE.

Në një njoftim në Twitter, Varhelyi thotë se me Mazin ka diskutuar në lidhje me hapat e mëtejshëm për bisedimet, por kanë diskutuar edhe për rëndësinë e reformave.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

U takova me shefin e ri të negociatave me Bashkimin Evropian, Zef Mazi këtë mëngjes dhe përgatitjet për të hapat e tjerë në hapjen e negociatave. Gjithashtu nënvizuam rëndësinë e avancimit të reformave”,-shkruan Varhelyi. 

Takimi mes dy ekipeve

(F.g/dosja.al)

Shto Koment