Politike

Integrimi në BE/ Debati Çupi- Dumës: Po fyeni inteligjencën e shqiptarëve, ju nuk jeni opozitë jeni në rrugë

Bashkimi Evropian lajmëroi se është shtyrë për një moment të dytë hapja e negociatave me Shqipërinë dhe vendeve të tjera që inspirojnë të futen në BE. Për këtë zhvillim po diskutohet në studion e emisionit “Open”, ku u nxit dhe një debat mes të ftuarve. A
Featured image of article: Integrimi në BE/ Debati Çupi- Dumës: Po fyeni inteligjencën e shqiptarëve, ju nuk jeni opozitë jeni në rrugë Frrok Çupi dhe Grida Duma

TIRANË- Këtë të martë të 1 dhjetorit, Shqipëria mori një lajm aspak të mirë. Bashkimi Evropian lajmëroi se është shtyrë për një moment të dytë hapja e negociatave me Shqipërinë dhe vendeve të tjera që inspirojnë të futen në BE. Për këtë zhvillim po diskutohet në studion e emisionit “Open”, ku u nxit dhe një debat mes të ftuarve. A

Analisti Frrok Çupi, akuzoi opozitën si shkaktaren e shtyrjes së integrimit në BE. I këtij mendimi nuk ishte ish-deputetja e PD-së, Grida Duma, e cila tha se Bashkimi Evropian nuk është i korruptuar dhe se vendimi sipas saj ka qenë i drejtë.

Grida Duma: Po fyeni inteligjencën e shqiptarëve.

Frrok Çupi: Opozita ka përgjegjësinë më të madhe.

Grida Duma: Do ta mbaj përgjegjësinë. Po e mbaj tani.

Frrok Çupi: Më vjen keq, se të di dhe të kënduar. Ç’janë këto idiotësira.

Grida Duma: Logjika është kjo. Ju jeni këtu se BE-ja nuk është demokraci, prandaj këto nuk po na fusin ne.

Frrok Çupi: Po gënjen. Mos spekulo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Grida Duma: Nuk keni mbajtur një përgjegjësi të vetme në mënyrën se si e mbroni çështjen.

Frrok Çupi: Unë do të them një gjë që e thonë të gjithë studiuesit, institucionet e BE-së janë të pavotuara.

Grida Duma: Duke fyer njerëzit ka problem Evropa.

Frrok Çupi: Nuk të bën Evropa ministre dhe asgjë.

Grida Duma: Është e Brukselit faji që nuk kemi gjykatë. Kur komisioni për zgjerim të drejtohet dhe thotë kujdes për kodin. Përgjegjësia e dytë, gjykatat janë përgjegjësi e kësaj mazhorance.

Frrok Çupi: Ju nuk jeni në opozitë, nuk jeni në parlament. Nuk je as në opozitë. Ti je shoqatë e gjahtarëve.

Marrë nga: TopChannel

(a.k.dosja.al)

Shto Koment