Bota

Instagram Vs Realitet/ Harrojeni perfeksionin në rrjetet sociale, 15 fotografitë që tregojnë gjithçka

Fotografi ka zbuluar të vërtetën duke treguar se çfarë fshihet pas fotove tërheqëse dhe magjepsëse, që ne shohim kryesisht në Instagram, ose aplikacione të tjera.

TIRANË– Çdo kush në ditët e sotme përballet në rrjetet sociale me një numër të lartë  fotosh videosh profesionale ku duken të mahnitshme, por  të vështira për t’u realizuar.

Një fotograf i njohur si OMAHI ka zbuluar të vërtetën duke treguar se çfarë fshihet pas fotove tërheqëse dhe magjepsëse, që ne shohim kryesisht në Instagram, ose aplikacione të tjera.

Ai tregon 2 foto në një postim të vetëm. Pjesa e parë tregon atë që ne zakonisht postojmë në rrjetet sociale, një fotografi shumë të bukur dhe pjesa e dytë tregon prapaskenat sesi është realizuar fotografia.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në galerinë e mësipërme do të shikoni 15 fotografi të Omahi që do t’ju lënë pa fjalë.

Burimi: Brightside

 A.C/Dosja.al

Shto Koment