Politike

Inkurajimi për përfundimin e reformës zgjedhore brenda afateve, Yuri Kim falenderon Metën për qëndrimin

Yuri Kim ka falenderuar presidentin Ilir Meta, për inkurajimin e palëve në përmbylljen brenda afateve të reformës zgjedhore.
Featured image of article: Inkurajimi për përfundimin e reformës zgjedhore brenda afateve, Yuri Kim falenderon Metën për qëndrimin Yuri Kim dhe Ilir Meta

TIRANË- Ambasadorja e SHBA në vendin tonë, ka përshëndetur veprimin e presidentit Ilir Meta, për inkurajimin e përmbylljes së reformës zgjedhore.

Në një postim në Twitter, Kim shkruan: Faleminderit president për inkurajimin tuaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi i Yuri Kim

Ky reagim i Kim vjen pas deklaratës së presidentit Ilir Meta gjata ditës së sotme. Kreu i shtetit, inkuroajoi, që reforma zgjedhore të përmbyllet brenda afateve të përcaktuara nga vetë palët, 31 maj.  Më tej Meta shtoi, se miratimi nuk duhet të bëhet në mënyrë të njëanshme, por me dakordësinë e të gjitha palëve. Sipas tij, mospërmbushja e  rekomandimeve të OSBE-ODHIR, do të ishte një turp i madh për vendin tonë dhe një skandal në historinë e OSBE-së.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment