Aktualitet

Infermieret e mbajnë në të dy krahët! Pas 8 javësh në terapi intensive, Indriti fiton betejën me COVID, pamjet nga Sanatoriumi

Indriti ka qënë prej 8 javësh në terapi intensive, por më në fund ia ka dalë që të shërohet plotësisht.
Featured image of article: Infermieret e mbajnë në të dy krahët! Pas 8 javësh në terapi intensive, Indriti fiton betejën me COVID, pamjet nga Sanatoriumi Indriti

TIRANË- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në Facebook ka ndarë lajmin e mirë që një i ri ka fituar betejën me pandeminë e koronavirusit. Sipas ministres, Indriti ka qënë prej 8 javësh në terapi intensive, por më në fund ia ka dalë që të shërohet plotësisht.

“Pas 8 javësh në terapi intensive në spitalin COVID2, në gjendje shumë të vështirë, Indriti ia ka dalë ta mundë #COVID19, falë punës së palodhur të stafit mjekësor dhe kthehet i shëruar në shtëpi,”- shkruan Manastirliu.

POSTIMI I PLOTË:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “Infermieret e mbajnë në të dy krahët! Pas 8 javësh në terapi intensive, Indriti fiton betejën me COVID, pamjet nga Sanatoriumi

  1. 8 jave ne terapi dhe ne vend te dobsohej qenka shendoshur me shume , nga supa besoj. Urime per sherimin indrito , mos rri akoma ne spital se do shendoshosh me shume , supa spitalt infektiv ka shume indyre

Shto Koment