Politike

Infektohet me koronavirus ambasadori i Kosovës në Tiranë, nis trajtimin mjekësor brenda në shtëpi

Lajmin e bën të ditur vetë kryediplomati, i cili thekson se ka simptoma të lehta dhe po merr trajtim mjekësor në kushtet e karantinimit.
Featured image of article: Infektohet me koronavirus ambasadori i Kosovës në Tiranë, nis trajtimin mjekësor brenda në shtëpi Nait Hasani

TIRANË– Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani është infektuar nga pandemia e koronavirusit. Lajmin e bën të ditur vetë kryediplomati, i cili thekson se ka simptoma të lehta dhe po merr trajtim mjekësor në kushtet e karantinimit.

Të nderuar miq! Pas testimit për COVID 19, rezultova pozitiv, me simptoma të lehta.
Në përputhje me protokollin shëndetësor të IKSHPK- së, kam filluar trajtimin mjekësor në kushtet e karantinimit. Gjej rastin të ju bëj thirrje të respektoni maksimalisht, këshillat e autoriteteve shëndetësore. Me respekt, Nait Hasani,”– u shpreh ai. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment