Aktualitet

Infektohet me COVID-19 kreu i PD-së në Roskovec, Gëzim Caushi: Jam izoluar orej 10 ditësh

 • Cauhsi: Testin e bëra të enjten, prej 10 ditësh jam vetëizoluar në shtëpi
 • Vetë Caushi, pas bërjes publik të këtij lajmi, u shpreh se prej 10 ditësh është izoluar dhe nuk ka pasur kontakt me asnjë njeri.
  Featured image of article: Infektohet me COVID-19 kreu i PD-së në Roskovec, Gëzim Caushi: Jam izoluar orej 10 ditësh Gëzim Caushi

  ROSKOVEC- Gëzim Caushi, kreu i Parisë Demokratike në Roskovec, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Dosja.al mëson se Caushi ka marrë përgjigjen e testit dy ditë më parë, ndërkohë që orej 10 ditësh ka pastur simptioma të forta, si temoeraturë e lartë dhe kollë.

  Vetë Caushi, pas bërjes publik të këtij lajmi, u shpreh se prej 10 ditësh është izoluar dhe nuk ka pasur kontakt me asnjë njeri.

  Ai shton se po kalon ditë të vështira dhe këshillon qytetarët që të bëjnë kujdes.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Ndërkohë është rënduar sërish bilanci i COVID-19. Gjatë orëve të fundit kanë humbur jetën 4 pacientë dhe janë kofirmuar 93 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë raportoi se është rritur numri i të shtruarve në spitalin Infektiv, ku ka shumë pacientë në moshë të re që po marrin shërbim.

  Aktualisht në këtë spital janë të shtruar 72 pacintë, 8 janë në terapi intensive në gjendje serioze dhe 4 prej tyre janë të intubuar në gjendje të rënde. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 93 raste pozitive.

  (j.v;f.m/dosja.al)

  Shto Koment