Aktualitet

Infektohen 3 punonjëse, mbyllet deri më 13 dhjetor Gjykata e Përmet

Lajmi është bërë i ditur nga kancelarja e kësaj gjykate Orjana Dervishi, e cila konfirmon pezullimin e të gjitha çështjeve gjyqësore të planifikuara ditën e sotme dhe javës në vazhdim si dhe shërbimet ndaj publikut. Mësohet se në gjykatë gjatë kësaj periudhe do të zhvillohen vetëm rastet urgjente. 
Featured image of article: Infektohen 3 punonjëse, mbyllet deri më 13 dhjetor Gjykata e Përmet Foto ilustruese

FIER– 3 persona janë imnfektuar me koronavirus në Gjykatën e Fierit. Mësohet se si pasojë janë pezulluar seancat e planifikuara deri në fund të javës tjetër.

Dyert e Gjykatës së Faktit në Përmet do të rihapen më 13 dhjetor duke rifilluar procesin normal të funksionimit të këtij institucioni.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në Fier që prej fillimi të pandemisë deri më tani janë infektuar me koronavirus, 1,443  persona sakaq 69  kanë humbur jetën të tjerë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment