BotaKuriozitete

Indonezia, vëndi i njerzve më të shkurtër në botë

Featured image of article: Indonezia, vëndi i njerzve më të shkurtër në botë

Indonezi- Në cdo vënd ka njerëz të gjatë dhe njerëz të shkurtër, sigurisht, por  në Indonezi gjenden disa nga njerzit më të shkurtër në botë , e thënë kjo nga statistikat e mbledhura për vite me rradhë.

Duke marrë parasysh të dyja gjinitë njeriu mesatar në Indonezi ka një gjatësi prej 1,53 cm .

Të dytët në listën e njerzve më të shkurtër gjenden në Bolivi , pa ndonjë ndryshim të madh me gjatësinë mesatare në Indonezi.

Njerzit më të gjatë në botë , ndodhen në Hollandë, me një gjatësi mesatare prej 1,83cm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Burimi:Telgraph 

E.CDosja.al

Shto Koment