Bota

India shënon numrin me të lartë të vdekjeve në 24 orë nga Covid-19, renditet e dyta pas SHBA-së

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 75,809 raste të reja infektimesh duke e çuar shifren e të infektuarve në 4.3 milion.
Featured image of article: India shënon numrin me të lartë të vdekjeve në 24 orë nga Covid-19, renditet e dyta pas SHBA-së Foto ilustruese

INDI- India ka shënuar sot numrin më të lartë të vdekjeve në një ditë, duke regjistruar 1,133 viktima në 24 orët e fundit dhe shifra e total e të vdekurve ka shkuar në 72,775.

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 75,809 raste të reja infektimesh duke e çuar shifren e të infektuarve në 4.3 milion.

India është renditur në vendin e dytë për sa i përket rritjes së rasteve të infektimeve, pasi është rritur numri i testimeve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, në gjithë botën rastet e infektimit e kanë kaluar shifrën 27.2 milion, ndërsa numri i personave që kanë ndërruar jetë është 891,000 dhe atyre që janë shëruar, 18.2 milion.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment