Bota

India merr masat ekstreme/ Kush nuk respekton karantinën do të qëllohet nga ushtria

Sipas autoriteteve Indiane, shtetasit janë paralajmruar se kush do të dalë nga karantina do të qëllohen nga ushtria.Ky paralajmërim ka ardhur pasi mijëra persona janë parë në  radhë për ushqime pa respektuar distancimin  social.
Featured image of article: India merr masat ekstreme/ Kush nuk respekton karantinën do të qëllohet nga ushtria Foto ilustruese

INDIA-Në të gjithë botën janë marrë masa nga më të ndryshmet për parandalimin e koronavirusit. Por ndryshe nga të gjithë masat që janë marrë nepër botë India ka marrë ato më ekstremet.

Sipas autoriteteve Indiane, shtetasit janë paralajmruar se kush do të dalë nga karantina do të qëllohen nga ushtria.Ky paralajmërim ka ardhur pasi mijëra persona janë parë në  radhë për ushqime pa respektuar distancimin  social.

 “Ju lutem, mos e bëni veten që të shkojë deri këtu puna. Administrata nuk mund të ndalojë secilin prej jush dhe do të më duhet të thërras ushtrinë dhe t’i them që të qëllojnë këdo që shkel karantinën. Ju lutem, qëndroni në shtëpi”.– tha kryebashkiaku Kalvakuntla Chandrashekhar

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë në Indi janë shënuar  649 të infektuar me me koronavirus, ndërsa numri i të vdekurve ka shkuar në 13.

Burimi; independent

(a.k.dosja.al)

Shto Koment