Politike

Incident gjatë takimit të Ramës në Laç, truproja s’lejon që qytetari të prek Kryeministrin, i largon dorën nga supi (VD)

Por gjatë takimit të kreut të qeverisë me banorët ka pasur një incident. Në një moment një qytetar ka përqafuar Ramën, por truprojat e tij i kanë hequr dorën dhe kanë tentuar ta largojnë.

LAÇ- Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Laç, ku ka vizituar banorët e prekur nga tërmeti. Gjatë ecjes së këmbë mes banesave të dëmtuara, Rama ka takuar shumë banorë më të cilët ka shkëmbyer batuta, ku dhe humori nuk ka munguar.

Por gjatë takimit të kreut të qeverisë me banorët ka pasur një incident. Në një moment një qytetar ka përqafuar Ramën, por truprojat e tij i kanë hequr dorën dhe kanë tentuar ta largojnë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po ashtu dhe Rama edhe pse nuk sqaroi banorin u largua dhe banori u mor nga ekipi i tij. Për qytetarin nga Laçi që kishte dhe probleme shëndetësore u premtua se do e dërgonin në hotel, që të merrte ushqim dhe ilaçet që i nevojiten.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment