Bota

Incest me vajzën e mitur, 43-vjeçarja në SHBA dënohet me 155 vjet burg për abuzimin seksual

Ajo tashmë është është dënuar me plot 155 vjet burg  për dy akuza të sulmit seksual.
Featured image of article: Incest me vajzën e mitur, 43-vjeçarja në SHBA dënohet me 155 vjet burg për abuzimin seksual Elizabeth Haway.

SHBA– Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që ka tronditur botën mbarë. Një 43-vjeçare ka abuzuar seksualisht me vajzën e saj.

Për këtë veprim, Elizabeth Haway, 43 vjeç, ështëë dënuar me  155 vjet ditën mërkurë në Ëest Virginia, ku gjykatësi Ëilliam Sader duke i quajtur krimet e saj një nga rastet më të kota dhe të tmerrshme që ka  përjetuar ndonjëherë në sistemin e drejtësisë penale. Mësohet se vajza ka qenë rreth moshës pesë ose gjashtë  vjeç, dhe Elizabeth Haëay ka abuzuar seksualisht me të miturën në një vaskë brenda banjos në shtëpinë e tyre.

Ajo tashmë është është dënuar me plot 155 vjet burg  për dy akuza të sulmit seksual.

Sipas mediave të huaja Haway duhet të shërbejë një minimum prej 45 viteve pas hekurave, që do të thotë se ajo do të ketë të drejtën e lirimit me kusht kur të mbush 88 vjeç, njoftoi Bluefield Daily Telegrafi.

Kjo ngjarje është hetur nga autoritetet përkatëse një vit më parë , dhe kur është pyetur në dhjetor të 2019 nëse është e vërtetë abuzimi seksual ndaj vajzës së saj, Elizabeth Haway e përlotur pranoi fajin. Çështja e saj ka nisur prej 2 prillit të 2019 kur Detective-Sgt. Steve Sommers, me autoritetet e Qarkut Mercer, zbuluan rastin skandaloz të kësaj nëne që pas shpërndarjes së videove pornografike me fëmijën e mitur përmes aplikacionit messenger.

Sommers tha që ai shqyrtoi videon që po qarkullonte në rrjet dhe kjo tregonte një mashkull të rritur që u përfshi në një akt seksual me një vajzë të mitur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sommers gjithashtu gjeti mesazhe grafike midis Haway dhe një përdoruesi tjetër të Facebook. Ai më pas mori një urdhër kërkimi në Facebook, duke i detyruar ata të zbulonin të dhënat e Facebook për Haway.

“Ndërsa kërkova më tej regjistrimet e saj në Facebook, gjeta dy video që ishin afërsisht 3 minuta dhe 21 sekonda (secila) në gjatësi që i ishin dërguar një përdoruesi tjetër të Facebook.”- deklaroi Sommers. Pasi shikoi videon ai pa edhe një femër të  rritur që po abuzonte seksualisht me vajzën e mitur 5 ose 6-vjeçare.

Më pas u zbulua që gruaja që po kryente aktin seksual me një të mitur ishte Elizabeth Haway.

Burimi: METRO 

A.C/Dosja.al

Shto Koment