Aktualitet

Ilir Malindi zbulon për herë të parë ku fshihet i biri që ndodhet në arrati: Është diku nga malet e Shqipërisë, merr ajrin e pastër, nuk ka asnjë provë

 • SPAK mbyll hetimet për 137 kg kokainë, merr të pandehur biznesmenin Gentian Malinidi
 • Biznesmeni Gentian Malinidi është në arrati që prej momentit që kuptoi se brenda pakove që kishte marrë nga konterinerët ishte miell orizi dhe jo kokainë. Babai i tij ka zbuluar se ai ndodhet i fshehur ne male te Shqiperise.
  Featured image of article: Ilir Malindi zbulon për herë të parë ku fshihet i biri që ndodhet në arrati: Është diku nga malet e Shqipërisë, merr ajrin e pastër, nuk ka asnjë provë Ilir Malindi

  TIRANË– Avokati i Gentian Malidit, Ilir Malindi, njëherësh edhe babai, shprehet se prokuroria nuk ka asnjë provë në ngarkim të tij duke zbuluar se ku po fshihet ai.

  Avokati është shprehur për ‘Faxweb’ se djali i tij ndodhet në malet e Shqipërisë duke marrë ajër të pastër pasi nuk është fajtor për asgjë, duke i hedhur poshtë në këtë mënyrë akuzat që janë ngritur për Gentian Malindit.

  “S’ka as edhe një provë të vetme, e vetmja provë është që Oficerit të Policisë Gjyqësor Ermal Milorit i janë gjetur shenjat e gishtave në pakot e orizit. E kam thënë që në fillim që droga është vendosur aty nga ana e Policisë. Asnjë gjurmë tjetër nuk është gjetur, dosja është zero. Nuk ka përgjime, nuk ka absolutisht asgjë. Djali im është diku nga malet e Shqipërisë, merr ajrin e pastër, nuk ka asnjë provë, asnjë lidhje. Atë ditë prokurori Ervin Kondili ka dhënë urdhër që të Forcat Operacionale të dyndeshin atje, janë 58 policë që kanë zbarkuar në portë, bisedat telefonike janë zero, i vetmi hetim që është bërë, më skandaloz nuk e gjen. Kondili mund të akuzojë kë të dojë, edhe veten e tij po do. Nuk ka pasur ballafaqim mes personave që janë arrestuar. Nuk e di se ku e shpie mushka prokurorinë. Policia e ka vjedhur drogën, me urdhër të Edi Ramës, Lleshit apo drejtorit të Policisë. Nuk kanë lënë vrimë të shtëpisë sonë pa kërkuar, dhe nuk kanë gjetur asgjë. Droga është vjedhur para se Gentian Malindi të hynte në port, nuk ka flagrancë, nuk ka gjurmë gishtash, përgjime nuk ka. Sesi do të rrjedhin gjërat do e vendosë gjykata. Kam 40 vite jurist nuk ka as edhe një provë të vetme. Është e pamundur që të vidhej nga im bir, Prokuroria ka dështuar bashkë më policinë, që e ka kryer vjedhjen e drogës, qëlluan në kohë të gabuar dhe në vend të gabuar”, u shpreh Ilir Malindi.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Gentian Malindi dyshohet se është porositësi i 137 kilogramëve kokainë të kapura në portin e Durrësit. Biznesmeni është në arrati që prej momentit që kuptoi se brenda pakove që kishte marrë nga konterinerët ishte miell orizi dhe jo kokainë.

  (A.B)/Dosja.al

  Shto Koment