Aktualitet

Ilir Kadia: Çau zemrën e malit, pse tunelit të Krrabës nuk i vënë emrin e Sokol Olldashit?

Ilir Kadia është shprehur se tuneli i Krrabës duhet të marrë emrin e të ndjerit Sokol Olldashi.
Featured image of article: Ilir Kadia: Çau zemrën e malit, pse tunelit të Krrabës nuk i vënë emrin e Sokol Olldashit? Sokol Olldashi

Tiranë- Gazetari Ilir Kadia, duke u nisur nga emri i autostradës që lidh Prishtinën me Shkupin që mori emrin e Arbën Xhaferrit,  është shprehur pse tuneli i Krrabës nuk merr emrin e të ndjerin Sokol Olldashi.

“Kam qenë pranë tij që ditën e minave të para që ndezi për tunelin dhe në ditën e fundit kur në një kohë rekord preu shiritin e drita e diellit çau zemrën e malit dhe bëri që shqiptarët kur t’i marrë malli të shkojnë e përqafojnë nënën më shpejt e pa u torturuar nëpër kthesat me rrezik jete!”, shprehet ai.

Reagimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Autostradës që lidh Prishtinën me Shkupin dje i vunë emrin e Arbën Xhaferrit! Dhe bënë shumë mirë! Kam gjashtë vjet e nuk e kuptoj pse tunelit të Krrabës nuk i vëmë emrin e Sokol Olldashit?! Kam qenë pranë tij që ditën e minave të para që ndezi për tunelin dhe në ditën e fundit kur në një kohë rekord preu shiritin e drita e diellit çau zemrën e malit dhe bëri që shqiptarët kur t’i marrë malli të shkojnë e përqafojnë nënën më shpejt e pa u torturuar nëpër kthesat me rrezik jete!
Pernjimend nuk e kuptoj?!

J.V/Dosja.al 

Shto Koment