Aktualitet

“Do lekë”/ Pas sekuestrimit të ‘X5’-s, flet Ilda Bejleri: Gruaja pati thjesht një shembje, ka ca rregulla, uroj t’i vijnë mendtë! Jam e qetë me veten, makinën e lashë vetë në polici, mediat do t’i hedh në gjyq

Moderatorja shton më tej se gjithçka që ka rrëfyer gruaja e aksidentuar është mashtrim dhe se ka parë vetë gjithçka në kamera se çfarë ka ndodhur mes zonjës dhe automjetit të saj. Ilda hedh idenë se gjithçka po i bëhet për t’i marrë para.
Featured image of article: “Do lekë”/ Pas sekuestrimit të ‘X5’-s, flet Ilda Bejleri: Gruaja pati thjesht një shembje, ka ca rregulla, uroj t’i vijnë mendtë! Jam e qetë me veten, makinën e lashë vetë në polici, mediat do t’i hedh në gjyq Enriketa Gjzi dhe Ilda Bejleri
Përditësuar:

TIRANË– Moderatorja Ilda Bejleri ka reaguar në lidhje me aksidentin e ndodhur një natë më parë, ku e plagosur mbeti një 63-vjeçare e identifikuar si Enriketa Gjuzi. Në një status në rrjetet sociale, pasi autoritetet i sekuestruan mjetin e llojit “BMW X5”, me të cilin u bë aksidenti, Ilda shkruan për mllefin për që kanë shfaqur njerëzit kundër saj dhe u kërkon mediave që të ndalin lajmet e rreme. Moderatorja shton më tej se gjithçka që ka rrëfyer gruaja e aksidentuar është mashtrim dhe se ka parë vetë gjithçka në kamera se çfarë ka ndodhur mes zonjës e automjetit të saj. Ilda hedh idenë se gjithçka po i bëhet për t’i marrë para sepse gruas i kanë thënë: Mund të përfitosh ndonjë gjë! Moderatorja shton gjithashtu se e gjithë përgjegjësia bie mbi 63-vjeçaren, pasi nuk ishte në vijat e bardha dhe se të gjithëve atyre që u vjen keq për të, mund t’i blejnë edhe një shtëpi, sipas gazetares.

“E di.. keni mllef per kedo sidomos per njerezit qe dalin ne ekran! A u shfryt o shqiptar?! Apo keni akoma?? Ju vjen keq per zonjen qe si ndodhi asgje, thjeshte nje shembje sepse po nxitonte dhe u rrezua, po fundja edhe per kalimtaret ka ca rregulla?! Prandaj ekzistojne vijat e bardha! Apo jeni te lumtur sa mire ju be ksaj qe u gjend rastesisht afer nje zonje qe endej mes makinave?! Po kur makina ishte e ndaluar si valle zonja qenka perplasur!? Apo po kerkon demshperblim tani qe i thane “mund te perfitosh noj gje”?! Shum shpejt do publikojme dokumentat e spitalit qe zonja ska pas asgje, pervec nje shembjeje ne kembe por pa kontakt me makinen, thjeshte nga nxitimi me kalu sikur jetojme ne Afganistan!! E rendesishme eshte qe zonja ka dalë nga spitali dhe uroj ti vijne dhe mendte me ate rast e mos te degjoj njerezit qe po perfitojne prej saj per disa klikime me shume. Cdo gje qe ka thene ne ate telefonate ajo zonja eshte mashtrim. Dhe per kete ka deshmitar! Shfryni gjithe mllefin o njerez por nese ju vjen kaq keq blijini nje shpi asaj zonjes qe eshte demtu nga termeti, ashtu sic kam ndihmuar un te tjere. Stop lajmeve fake! Me gjithe respektin per moshen e zonjes ne fjale, por dhe mashtrimi eshte krim! Ndoshta mendojne se do i jap disa leke zonjes per te mbyllur gojen, por jo! Dje vajta vete ne polici, pashe videon, lashe makinen pa asnje shenje ne te dhe u ktheva ne shtepi njesoj po vete, shume e qete me veten!
E di, Shqipëria ka shume halle po nje nga hallet me te medha eshte qe njerezit pa pune e qe skane jete merrem me jeten e tjerve. Lerjani policise te bej punen e vet, nese ka nje ceshtje! Ndersa per portalet Dritare.net dhe Tema do kujdesem vete qe te paguajne per cdo mashtrim qe kane thene! Shpifje Shpifje Shpifje!”– shkruan Ilda.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një ditë më parë, mediat publikuan lajmin se moderatorja Ilda Bejleri kishte aksidentuar një 63-vjeçare me automjetin e saj të llojit “BMW X5” dhe më pas ishte larguar nga vendi i ngjarjes. Në një prononcim për Dosja.al, moderatorja u shpreh se e gjitha ishte një skemë dhe se gruaja në fjalë është rrëzuar vetë para makinës së saj. Nga ana tjetër, Policia e Tiranës shprehet se ngjarja ka qenë një aksident dhe gruaja në fjalë, Enriketa Gjuzi ka përfunduar në spital. Sit u sekuestrua automjeti i Bejlerit nga Polcia dhe hetimet për ngjarjen vazhdojnë. Vetë gruaja e aksidentuar është shprehur se Ilda e ka hedhur dy metra larg dhe është larguar nga vendi i ngjarjes. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment