Aktualitet

Ikja e Arben Bajos, dekani i Arteve: Dhimbja për ty nuk ka fjalë… vetëm trishtim

Isufi shkruan se dhimbja nuk për ikjen e Bajos nuk ka fjalë, por sot ka vetëm trishtim.
Featured image of article: Ikja e Arben Bajos, dekani i Arteve: Dhimbja për ty nuk ka fjalë… vetëm trishtim Ardian Isufi dhe Arben Bajo

TIRANË- Dekani i Fakultetit të Arteve, Ardian Isufi, ka shprehur dhimbjen për ndarjen nga jeta të skulptorit të njohur Arben Bajo. Në një postim në mediat sociale, Isufi shkruan se dhimbja nuk për ikjen e Bajos nuk ka fjalë, por sot ka vetëm trishtim.

“RIP Arben Bajo 🙏🏻 Mik: Dhimbja për ty nuk ka fjalë… Vetëm Trishtim! Pedagog dhe Artist: Parajsa qoftë për ty si udhëtim i fundit… sepse për ty, Arti në çdo çast e moment ka qënë Parajsa jote shpirtërore!”, shkruan Isufi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Skulptori Arben Bajo, humbi jetën mëngjesin e sotëm, pasi ishte i infektuar me COVID-19. Miqtë e tij në mediat sociale kanë dhënë lajmin e hidhur për ndarjen e tij nga jeta. Bajo ishte një skulptorët më të njohur që ka vendi.  Dje u sensibilizuar shumë njerëz për të ndihmuar atë me gjak, por gjithsesi ai nuk mundi të shpëtonte. Vetë kryeministri, Edi Rama është është trishtuar shumë për vdekjen e Bajos.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment