Aktualitet

“Ik se ta gjej unë Arjanin”, nëna e kuzhinierit të zhdukur tregon bisedën me kreun e PD-së, Tefta Shabanaj: Djalit ia kanë mbyllur telefonin, mezor priste të takonte Bashën, më pas u zhduk

VIDEO
Në një lidhje në “Shqipëria Live”, Tefta Shabanaj tregon se i biri mezi kishte pritur që të takonte kryedemoktratin Lulzim Basha dhe se më në fund e kishte realizuar këtë dëshirë.
Featured image of article: “Ik se ta gjej unë Arjanin”, nëna e kuzhinierit të zhdukur tregon bisedën me kreun e PD-së, Tefta Shabanaj: Djalit ia kanë mbyllur telefonin, mezor priste të takonte Bashën, më pas u zhduk Tefta Shabanaj dhe Arjan Shabanaj

TIRANË– Nëna e Arjan Shabanaj, kuzhinietit që është zhdukur prej thuajse 12 ditësh ka treguar sërish momentet e fundit me të birin.

Në një lidhje në “Shqipëria Live”, Tefta Shabanaj tregon se i biri mezi kishte pritur që të takonte kryedemoktratin Lulzim Basha dhe se më në fund e kishte realizuar këtë dëshirë.

“Morëm vesh që do vinte Basha në 9 për miting. Nuk erdhi në 9, erdhi në 11. Më tha djali, mami dua ta takoj se s’bën. Arjani u ngrit dhe mori ca kokrra vezë këtu tek dyqani i kryetarit të PD-së së Vlorës, se ka një dyqan këtu ai. Më tha çfarë do ti. Unë ha dhe bukë thatë i thashë po ti. Hëngrëm pastaj iku. Më tha se do ikte më herët se mezi priste të takonte Bashën. I kishte folur. Më lini ore ta takoj tha. Mori një dymishe që kishim në shtëpi dhe iku aty. Në orën 12 mbaroi aktiviteti. E pashë unë po vinte Arjani bashkë me të. Njerëzit s’po më linin të futesha. Por ai u tha është mamaja ime. Nejse më lanë, pastaj hipi Basha në makinë, mbaroi dhe djali më tha mos u fut nëna te turma se do të shtypin njerëzit. Arjanin iku me turmën, e pashë që iku me Lulin. Me turmën moj motër me turmën. Dhe unë pastaj ika në shtëpi, thashë, po pse Arjani i vogël është. Unë u shtriva. Më vonë, e mora në telefon dhe ma mbylli. Djalit ia mbyllën telefonin, nuk ma mbylli vetë. Vajta takova policinë, ik nëna më thanë. Në orën 2 e 30 shkova në polici, më thanë ik në shtëpi se nesër ka Lulzimi miting në Vlorë dhe pastaj Arjani do të vijë. Pas tre ditëve, më merr polici dhe më pyet a ka ardhur. Ka 11 ditë pa ardhur në shtëpi, pa më marrë në telefon. U thashë atyre të policisë, merrni degën e Vlorës, dua të di në cilën makinë hipi, me kë iku. Dikush më tha që e kishte dëgjuar se do të ikë me shokët në Vlorë. Arjani nuk kishte probleme me asnjë, ishte vëlla me të gjithë. Por, mendoj se përderisa ma mbylli telefonin, kush e di çfarë shokësh kanë qenë ata, ose kanë qenë kriminelë. Dola dhe në Pazar dhe pashë kryetarin e PD-së. më tha çfarë kërkon o nëna Tefta ik se ta gjej unë Arjanin. Unë nuk kisha natë, nuk kisha gjumë. Nuk ikja unë në shtëpi. Kam takuar kryetarin e PD-së së Selenicës, i thashë o Tomi, ma gjej djalin. Jam vëllai më tha, ai s’ma hap telefonin,”– tha Tefta Shabanaj, duke mos bërë të qartë se me cilin kryetar të selisë blu ka folur saktësisht.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tashmë nëna e Arjan Shabanaj është vënë dëshpërimisht në kërkim të të birit. Edhe para pak ditësh, Tefta Shabanaj tha se djalin e saj për herë të fundit e pa që nisej drejt mitingut të PD-së, dhe më pas nuk mori vesh më asgjë për të. Ajo tregoi se banorë të zonës i kishin thënë se ai është nisur me makinat e shokëve nga Selenica drejt Vlorës, por ende nuk dihet asgjë më siguri. Përsa u përket autoriteteve, Shabanaj ka treguar se policët e kanë tallur duke i thënë se me siguri djali i saj po gatuan për kryedemokratin Lulzim Basha.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment