Politike

“Ik o pall ka**”, mjeku Muka e kritikon për futjen e gishtave me dorezë në gojë, Kujtim Gjuzi nuk përmbahet: Nuk më rruhet mua për virus

Muka ka publikuar foton e Gjuzit dhe shkruan se doreza nuk të krijon imunitet dhe goja nuk duhet prekur me dorë, qoftë apo jo e veshur me dorezë.
Featured image of article: “Ik o pall ka**”, mjeku Muka e kritikon për futjen e gishtave me dorezë në gojë, Kujtim Gjuzi nuk përmbahet: Nuk më rruhet mua për virus Taulant Muka dhe Kujtim Gjuzi
Përditësuar:

TIRANË– Mjeku epidemiolog, Taulant Muka, ka kritikuar deputetin Kujtim Gjuzi, i cili ka prekur gojën me dorën e veshur më dorezë gjatë sencës plenare të mbajtur më 16 prill.

Muka ka publikuar foton e Gjuzit dhe shkruan se doreza nuk të krijon imunitet dhe goja nuk duhet prekur me dorë, qoftë apo jo e veshur me dorezë.

Nuk e njoh kete deputet, por duhet ta dije se me doreza ose pa doreza, prekja e fytyres mund te rrise rrezikun per infektim! Pra doreza nuk te krijon “imunitet”!”- shkruan Muka.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këtë kritikë, deputeti Gjui s’e ka pritur mirë, duke iu drejtuar Mukës me fjalë ofenduese.

Po ik o pall k…. ku me rruhet mu per virus,”– shkruan Gjuzinë një status në profilin e tij në Facebook, ku ka publikuar edhe statusin e Mukës.

Statusi i Mukës dhe përgjigjia e Gjuzit

(f.m/dosja.al)

Shto Koment