Aktualitet

“Ik e pirdhu o budalla”/ Nga sherri ‘live’ me Nazarkon tek statusi i Konit, shkencëtari Taulant Muka jep sërish ‘dorëheqjen’ nga Shqipëria: Vendosa të mos shprehem më, ka veç padituri!

Ish-zv.ministri i Arsimit është mërzitur nga e ashtuquajtura “elita” e vendit tonë, të cilën e ka cilësuar si të paditur dhe pa shtyllë kurrizore, dhe të ngritur vetëm falë korrupsionit.
Featured image of article: “Ik e pirdhu o budalla”/ Nga sherri ‘live’ me Nazarkon tek statusi i Konit, shkencëtari Taulant Muka jep sërish ‘dorëheqjen’ nga Shqipëria: Vendosa të mos shprehem më, ka veç padituri! Taulant Muka

TIRANË– Një lajm i hidhur është dhënë nga shkencëtari shqiptar Taulant Muka në rrjetin e tij social në Facebook. Me anë të një statusi ai ka bërë me dije se ka vendosur që të mos shprehet më lidhur me aktualitetin në Shqipëri deri në një moment të dytë.

Mesa duket, ish-zv.ministri i Arsimit është mërzitur nga e ashtuquajtura “elita” e vendit tonë, të cilën e ka cilësuar si të paditur dhe pa shtyllë kurrizore, dhe të ngritur vetëm falë korrupsionit.

“Të dashur miq! Pas postimit të fundit të rektorit të UMT, vendosa të largohem nga rrjetet sociale dhe të mos shprehem për çfarë po ndodh në vendin tonë deri në një moment të dytë. Është e paimagjinueshme deri në çfarë marrëzirash mund të shkojë “elita” jonë shqiptare. Unë kam besimin se Covid nuk do jetë fundi i demokracisë apo i të vërtetës, por fundi i kësaj elite pa shtyllë kurrizore të ngritur mbi paditurinë, paaftësinë, korrupsionin dhe hikokrizinë! Koha do e tregojë…,”-shkruan ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kohët e fundit, Muka u rikthyer në ekranet shqiptare për të folur lidhur me koronavirusin. Madje në një emision ai u përplas edhe me Shpëtim Nazarkon, ndërsa ky i fundit nuk i kurseu as fyerjet për shkencëtarin e ri.

(k.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment