Sport

Igli Tare shet lojtarin 100-milionësh: E kam gjetur pasuesin e tij, por nuk jua them

"Sivjet kemi mësuar se shumë lojtarë që u afruan si të parëndësishëm, dolën shumë të rëndësishëm"
Featured image of article: Igli Tare shet lojtarin 100-milionësh: E kam gjetur pasuesin e tij, por nuk jua them Igli Tare

Igli Tare ka folur për largimin e mundshëm të mesfushorit Sergej Milinkovic-Savic. Serbi ka shumë mundësi të largohet, pasi nuk do të rinovojë më me kryeqytetasit. Ai do të tentojë të bëjë hapin e madh në karrierë.

Shqiptari e ka pranuar se mesfushori mund të largohet, por pavarësisht kësaj ka filluar të mendojë që tani për zëvendësuesin e tij. “Mendoj se eksperienca më ka mësuar mirë, koha dhe durimi janë të nevojshme për të implementuar një projekt të fortë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Sivjet kemi mësuar se shumë lojtarë që u afruan si të parëndësishëm, dolën shumë të rëndësishëm. Milinkovic-Savic? Kam një emër se kush mund ta zëvendësojë, por nuk do ta bëj të ditur”, – tha ai.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment