Sport

Igli Tare në telashe, Liverpool ankohet në FIFA: Theu rregullat, na mori talentin

Sipas Liverpool futbollisti Bobby Adekanye nuk kishte dashur të nënshkruante me fituesit e Ligës së Kampioneve pavarësisht insistimit të këtyre të fundit.
Featured image of article: Igli Tare në telashe, Liverpool ankohet në FIFA: Theu rregullat, na mori talentin Igli Tare, Drejtor Sportiv i Lacios

ANGLI- Skuadra e Liverpool është gati për të paditur në FIFA, Drejtorin Sportiv të Lacion, Igli Taren si dhe vet skuadrën e italiane pasi pretendon se i ka rrëmbyer një talent.

Sipas Liverpool futbollisti Bobby Adekanye nuk kishte dashur të nënshkruante me fituesit e Ligës së Kampioneve pavarësisht insistimit të këtyre të fundit. Adekanye nënshkroi dje një marrëveshje me Lazion pasi i mbaroi kontrata me Liverpoolin. Lojtari vendosi të mos e rinovonte atë, duke zgjedhur t’i bashkohej Lazios pas ofertës që i bëri Igli Tare.

Bobby Adekanye

Sipas mediave angleze, Lacio ka thyer rregullat e kontakteve me futbollstit dhe për këtë gjë duhet të përballet në FIFA.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po ashtu shtohet se FIFA sipas rregullit nuk lejon që lojtarët nën 23-vjeç të flasin lirshmërisht me klube të huaja pa i mbaruar kontrata ekzistuese, as në 6 muajt e fundit siç ndodh me futbollistë më të rritur në moshë. Kjo është pika për të cilët pretendon Liverpool se Lacio dhe Tare kanë thyer rregullat.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment