Bota

Identifikohen disa avion turq mbi Egje, mediat helene: Vazhdojnë provokimet nga Ankaraja

Konkretisht, bëhet fjalë për një avion spiun CN-235 dhe dy ATR-72, të cilët kryen 30 shkelje dhe pesë shkelje të hapësirës ajrore kombëtare mbi Egjeun Verior, Qendror dhe Juglindor . 
Featured image of article: Identifikohen disa avion turq mbi Egje, mediat helene: Vazhdojnë provokimet nga Ankaraja Pamje e avionëve

TURQI-Greqia vazhdon të akuzoj Turqinë për provokim. Sipas “Portothema”, disa avion turq janë janë identifikua në hapësirën ajrore greke.

Konkretisht, bëhet fjalë për një avion spiun CN-235 dhe dy ATR-72, të cilët kryen 30 shkelje dhe pesë shkelje të hapësirës ajrore kombëtare mbi Egjeun Verior, Qendror dhe Juglindor . 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Avionët turq u identifikuan dhe përgjuan në përputhje me rregullat ndërkombëtare.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment