Sport

Icardi drejt tranferimit në Spanjë, gati në tavolinë oferta 70 milionë euroshe

Tek Maurito janë përqendruar njerëzit e merkatos së Atletico Madrid. Numri 9 argjentinas është një preferencë e vjetër e Simeone.
Featured image of article: Icardi drejt tranferimit në Spanjë, gati në tavolinë oferta 70 milionë euroshe Mauro Icardi futbollisti i Interit.

Inter po mendon seriozisht për sezonin e ardhshëm, ku ristrukturimi do të jetë i thellë. Bëhet fjalë për ndryshime radikale dhe në këtë pikë janë të mëdhenjtë e dhomave të zhveshjes ata që janë në dyshim.

Paqja, pas dy muajsh luftë të ftohtë, ka kthyer përsëri Mauro Icardi tek Inter për sprintin final në Champions, por kjo nuk do të thotë se është garanci për të ardhmen, përkundrazi. Është evidente se në fund të sezonit rrugët e Inter e të ish-kapitenit do të ndahen.

Tek Maurito janë përqendruar njerëzit e merkatos së Atletico Madrid. Numri 9 argjentinas është një preferencë e vjetër e Simeone, që e ka vënë në krye të listës së tij të shpenzimeve.

 Kontaktet vazhdojnë mes colchoneros e bashkëshortes-agjente të lojtarit Wanda Nara. E ky interes mund të konkretizohet nëse Griezmann do të largohet nga Madrid.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Inter është gati të nisë bisedimet në tavolinë në bazën e 70 milionë euro. Të ardhura që do të garantonin plusvalencën që duhet brenda qershorit për të mbyllur përfundimisht “settlement agreement” e për të vepruar në merkato pa kufizimet e vendosura nga Uefa.

Për të zëvendësuar Icardi kërkohet një lojtar që të përshtatet me Lautaro Martinez. Ajo që të con tek Dzeko mbetet pista më e nxehtë. Lukaku është një hipotezë ngacmuese, ndërsa Duvan Zapata për të mos u nënvleftësuar.

B.N/dosja.al

Shto Koment