LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Ibiza, Maldive dhe Mykonos! Destinacionet e preferuara të VIP-ave, disa i qëndruan besnike jugut të Shqipërisë, Tayna dhe D

22 Gusht 2021, 14:13 Nga DOSJA

TIRANË– Vera 2021 ende nuk ka përfunduar por për një pjesë të mirë të personazheve të njohur të showbizit shqiptar, pushimet po. Jugu i Shqipërisë ishte një nga më të preferuarat e vajzave të njohura. Sigurisht që nuk munguan dhe udhëtimet në Maldive, Spanjë, Ibiza, Maldive apo Greqi. Nëse nuk i keni ndjekur hap pas hapi në rrjetin social ‘Instagram’ ne ju tregojmë më poshtë se ku i kaluan pushimet vajzat e njohura.

Kejvina Kthella

Modelja shqiptare zgjodhi që pushimet ti kalonte në Turqi së bashku me të dashurin e saj. Kjo u zbulua nga një video që qarkulloi në rrjet, në periudhën kur nisi zjarri pranë hotelit ku ajo qëndronte. (LEXO KËTU)

Kejvina e traumatizuar u shkëput për pak nga Instagrami por mesa duket nuk qëndron dot më shumë larg, ndaj ditën e djeshme u rikthye sërish…bashkë me fotot provokuese.

Anxhelina Hadërgjonaj

Vajza e Albërie Hadërgjonaj, Anxhelina zgjodhi që pushimet ti kalonte në Spanjë. Fotot me bikini nuk munguan në galerinë e Instagramit të saj.

Alesia Bami

Moderatorja e sportit zgjodhi që ditët përvëluese ti kalonte në shteti fqinj, në Mykonos. Po të njëjtin destinacion ka zgjedhur dhe modelja Oriola Marashi.

 

Beatrix Ramosaj, Ronela Hajati, Eni Koçi dhe Luana Vjollca zgjodhën të njëjtin destinacion për këtë vetë. Jugun e Shqipërisë.

Dubai është destianacioni i preferuar i Morena Tarakut, i cili nuk mungoi as këtë verë.

Çifti që tashmë përflitet se janë ndarë: Loredana dhe Mozzik shijuan pak javë më parë pushimet së bashku me Spanjë.

Ibiza u zgjodh si vendi i relaksit nga moderatorja Alketa Vejsiu. Ajo ndan vazhdimisht foto nga pushimet e saj, ato me bikini tashmë janë dhe më të shpeshta.

Tayna kaloi ditët e nxehta të verës në Maldives. Destinacioni tepër i lakmuar nga të gjithë ishte vendstrehimi për disa ditë, për këngëtaren e njohur. Fotoja më poshtë është një ndër të shumtat që Tayna ka ndarë me ndjekësit.

Të njëjtin destinacion si Tayna, zgjodhi këtë verë dhe Dhurata Dora.

Enca ndodhet akutalisht në Turqi. Nuk dihet se kush e shoqëron këngëtaren shqiptare, mirëpo duket se po ia kalon mjaft mirë.

Nuk dihet nëse vajzat e njohura do të bëjnë pushime të tjera për këtë vit, por destinacionet e mësipërme janë padyshim zgjedhja e ëndrrave për shumë prej nesh.

(A.B)/Dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

showbiz showbiz dhurata dora enca kejvina kthella luana vjollca morena taraku oriola marashi ronela hajati tayna vipa-t me pushime dhurata dora enca kejvina kthella luana vjollca morena taraku oriola marashi ronela hajati tayna vipa-t me pushime

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra