Politike

‘Ia kam kërkuar Ramiz Alisë’, Meta nxjerr foton e 30 viteve më parë: E tepërt…isha student i dhjetorit (VD)

Në foto, shihen studentët e dhjetorit, mes tyre dhe Meta, që i kërkonin presidentit të asaj kohe, Ramiz Alia zgjedhje pluraliste.

TIRANE– Gjatë raportimit në Komisionin Hetimor për shkarkimin e tij, presidenti Ilir Meta ka nxjerrë para socialistëve një foto të 30 viteve më parë.

Në foto, shihen studentët e dhjetorit, mes tyre dhe Meta, që i kërkonin presidentit të asaj kohe, Ramiz Alia zgjedhje pluraliste.

 “Është e tepërt që ti kërkosh një studenti të dhjetorit që të krijosh precedent të ri, të zgjedhjeve pa kandidat”, u shpreh Meta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Fotoja e publikuar nga Meta

Presidenti Ilir Meta ka dhënë llogari sot për mbi 2 orë në Komisionin Hetimor në Kryesinë e Kuvendit. Meta arsyetoi se i anuloi zgjedhjet pasi kishte informacione se Kuvendi do të digjej më 8 qershor. Një arsye tjetër e tij ishte edhe se shqiptarët nuk kishin të drejtën e zgjedhjeve pasi kishte vetëm nga një kandidat në garë. Socialistët u panë të ç’tensionuar në bisedën e tyre me kreun e shtetit. Nuk munguan edhe falënderimet e njëpasnjëshme të Ulsi Manjës për presidentin.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment