Aktualitet

I vdîq motra në shtratin e martesës/Vëllai i Rezarta Hajdarit kërcènon kunatin: Do ja marrim jetèn, do e futim në dhe

I vëllai i Rezarta Hajdarit kèrcènon kunatin për vdekèjn e të motrës.
Featured image of article: I vdîq motra në shtratin e martesës/Vëllai i Rezarta Hajdarit kërcènon kunatin: Do ja marrim jetèn, do e futim në dhe Rezarta Xibrraku dhe Olsi Hajdari dhe vëllai Reshit Xibraku.

Elbasan– Për vdèkjen e motrës së tij, Rezarta Hajdarit ka folur së fundmi, vëllai i 19-vjeçares, Reshit Xibraku. Ai është shprehur se do ta kërkojë drejtësisë deri në fund për motrën e tij dhe thekson se dyshon se ngjarja mund të jetë vrâsje.

“Ne arsyen do ta gjejmë në polici. Fola mbrëmë me Olsin në telefon edhe e pyeta si qe ngjarja. Tha hëngrëm darkë, shkuam për të fjetur edhe mora një mangall me prush. E vendosa në dhomë tha, edhe shkojmë e flemë thotë. Kaq mbaj mend thotë. Do ta kërkoj drejtësinë deri në fund, nuk do t’i lëmë rehat, do t’ia marr dhe unë jetën siç iku motra ime nën dhe, ashtu do të iki dhe ai nën dhe. Dyshojmë që mund të jetë vrasje. Motra ime nuk ishte e sëmurë. Ishte e mirë e shkathët dhe nuk e vriste veten.”, është shprehur ai.

Më tej ai u shpreh para mediave se nuk do gjejë qetësi Olsi, kunati dhe familja e tij derisa të zbardhet e vërteta. Ai kërcënon kunatin dhe shprehet se nuk ka për ta lënë rehat.

Do ta kërkoj drejtësinë deri në fund. Nuk kemi qenë tek shtëpia. Çfarë pati motra, Kush ja morri jetën motrës time. Nuk do i lemë rehat, do ja marrim jetën, ashtu siç iku motra ime në dhe, ashtu do iki edhe ai në dhe. Skam për t’i lënë rehat fare për këtë gjë. Dyshojmë se motra nuk ishte e sëmurë. Goc shumë mirë e shkathët.”, u shpreh ai

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Olsi dhe Rezarta Hajdari u gjetën të hèlmuar  shtëpinë e tyre në fshatin Xhyrë të Librazhdit. 19-vjeçarja që vetëm pesë ditë më parë kishte veshur fustanin e bardhë u gjet pa shenja jète, ndërsa 27-vjeçari u dërgua në spitalin e Librazhdit dhe ia doli që të shpëtonte. Fillimisht u raportua si vètëhelmim, ndërsa pista tjetër ku kanë nisur hetimet është se mund t’i ketë hèlmuar dikush me føtøksinë. Vetë Olsi pretendon se i ka hèlmuar mangalla me prushi që kishin marrë gjatë natës në dhomë. Policia dhe Prokuroria ende po hetojnë për rastin, pasi deklaratat e të afërmeve janë kontradiktore dhe ngjallin dyshime.

J.V/Dosja.al

Një Koment në “I vdîq motra në shtratin e martesës/Vëllai i Rezarta Hajdarit kërcènon kunatin: Do ja marrim jetèn, do e futim në dhe

  1. Desha ti thosha velait te asaj vajze qe vdiq ne qofte ka qene mangalli e jape me 100% se ai ka qene shkaku i vdekjes se motres se prushi mbasi fiket leshon dioksit karboni si pune qymurit qe esht vdjeke prures per njeriun une ne e shkruajtur dhe me pare se para shume vitesh ka iku nje familje prej 5 vetash nga mangalli

Shto Koment