Aktualitet

I treti në radhë! Pëllumb Pipero merr dozën e vaksinës ‘Pfizer’

VIDEO
E para që u vaksinua kundër Covid ishte drejtoresha e Infektivit, Najada Çomo, më pas kryeministri Edi Rama, Pipero e më pas mjekët e tjerë me rradhë.
Featured image of article: I treti në radhë! Pëllumb Pipero merr dozën e vaksinës ‘Pfizer’ Pëllumb Pipero

TIRANË– Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ishte personi i tretë që mori dozën e vaksinës ‘Pfizer’. Mjeku hoqi këmbishën dhe vendosi që vaksinën ta bënte në krahun e majtë.

E para që u vaksinua kundër Covid ishte drejtoresha e Infektivit, Najada Çomo, më pas kryeministri Edi Rama, Pipero e më pas mjekët e tjerë me rradhë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


Të gjithë të vaksinuarit do të pajisen me një kartelë që tregon se kanë marrë vaksinën, e më pas do të futen në sistemin e-albania. Ditën e sotme do të bëhem vetëm 5 vaksinime për bluzat e bardha.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment